W piątek, 15 marca tenisistki stołowe Bebetto AZS UJD Częstochowa zmierzą się na wyjeździe z SKTS-em Sochaczew, a dzień później przed własną publicznością zagrają z KS-em AZS UE Wrocław.

Częstochowianki po 10. kolejkach z dorobkiem 17 punktów zajmuje czwarte miejsce premiowane udziałem w play-offach. Piątkowy rywal akademiczek ma o pięć punktów więcej i jest sklasyfikowany na trzeciej pozycji. W pierwszej rundzie częstochowianki przegrały u siebie z SKTS-em Sochaczew 1:3. Będzie więc okazja do rewanżu, podobnie jak w sobotnim meczu z wrocławiankami.

W pierwszej rundzie częstochowskie tenisistki przegrały z KS-em AZS UE na wyjeździe 2:3. Sobotni rywal akademiczek zgromadził jak dotąd 24 punkty i jest wiceliderem. 

Drużyna ze stolicy Dolnego Śląska ma w składzie reprezentantkę Ukrainy – Solomiya Brateyko oraz  wielokrotne mistrzynie Polski  – Katarzynę i Annę Węgrzyn, które dzięki wysokiej pozycji  podczas Drużynowych Mistrzostw Świata w koreańskim Bushan wywalczyły z reprezentacją Polski awans na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

W sobotę derbowe spotkanie akademickich drużyn rozpocznie się o godz. 13 w hali Akademickiego Centrum Sportu UJD przy Zbierskiego 6.

fot. AZS UJD

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę