W piątek, 15 marca w murach II LO im. Romualda Traugutta UKS "Delfinek" świętował 20-lecie swojego istnienia. Salę wypełniły młode zawodniczki i zawodnicy klubu, szkoleniowcy, jego sympatycy oraz rodzice.

Wśród gości znaleźli się przedstawiciele miejskiego samorządu – prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk oraz przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Niesmaczny. Był też m.in. przewodniczący Komisji Edukacji Rady Miasta Dariusz Kapinos. Samorządowcy przekazali symboliczne podziękowania za pracę władzom klubu, jego trenerom, członkom i przyjaciołom.

Dziękowano wspierającym klub na przestrzeni tych 20 lat, a pamiątkowymi medalami uhonorowano zawodniczki i zawodników – zarówno tych aktualnie reprezentujących UKS, jak i tych, którzy już dla ,,Delfinka” nie pływają. Statuetki z kolei powędrowały do osób, którym klub szczególnie zawdzięcza swój rozwój. Szczególnie sympatycznie wyglądała okolicznościowa grafika, na której trenerki i trenerzy – Wojciech Langier (prezes ,,Delfinka”), Erniew Tomżyński (skądinąd – dyrektor liceum ,,Traugutta”), Aneta Świtaj i Sylwia Urbaniak – zostali przedstawieni jako ekipa ratowników z pamiętnego serialu ,,Słoneczny patrol”.  

Czym byłaby ,,20-stka” bez tortu? Jego więc też nie zabrakło, a jako że ,,Delfinek” może już o sobie mówić jak o klubie ,,z tradycjami” – taki też napis znalazł się na urodzinowym torcie. Jubileusz miał też część ,,aktywną” – w postaci zajęć dla członkiń i członków klubu w Parku Wodnym, jeszcze tego samego wieczora.

Uczniowski Klub Sportowy „Delfinek” od 2004 roku prowadzi całoroczne szkolenia pływackie dla dzieci i młodzieży. Trenujący podzieleni są na grupy według poziomów zaawansowania.  Biorą udział w zawodach o randze mistrzostw, ale nade wszystko kształtują w sobie pozytywne cechy charakteru w sportowym klimacie. ,,Delfinek” jest wśród częstochowskich klubów, które Miasto wspiera dotacjami w ramach dofinansowania szkolenia sportowego dzieci i młodzieży. I tak w 2022 roku pracę klubu zasiliły 72 tys. zł – w tym 65 tys. na treningi na pływalni krytej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, a w kolejnym roku – łącznie 106 tys. zł, z czego na treningi w obiekcie MOSiR przeznaczono 97 tys. zł.

fot. Łukasz Kolewiński

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę