Częstochowscy radni zdecydowali w czwartek, 21 marca, że stadion żużlowcy przy ul. Olsztyńskiej będzie funkcjonował pod nową nazwą - Miejski Stadion „KRONO-PLAST Arena”.

Decyzja o zmianie nazwy to efekt zakończenia współpracy częstochowskiego Włókniarza z poprzednim sponsorem tytularnym obiektu – firmą zielona-energia.com. Po rozwiązaniu umowy, klub podpisał nowe porozumienie, z mającą siedzibę w Kłobucku firmą Krono-Plast. Umowa zakładała umiejscowienie nazwy przedsiębiorstwa w nazwie stadionu. Nie było to jednak możliwe bez zgody radnych – taki zapis precyzuje umowa pomiędzy klubem a Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Dlatego prezes Włókniarza zwrócił się do przewodniczącego Rady Miasta z wnioskiem o podjęcie uchwały zmierzającej do nadania nowej nazwy. Po przegłosowaniu propozycji obiekt przy ulic Olsztyńskiej 123/127 będzie teraz nosił oficjalną nazwę: Miejski Stadion „KRONO-PLAST Arena”.

Przypomnijmy, że już w sobotę, 23 marca odbędzie się Speedway Silesia Cup 2024 – 50. Jubileuszowy Memoriał im. B. Idzikowskiego i M.Czernego, który zainauguruje sezon żużlowy w Częstochowie.

Początek zawodów o godz. 14.

Lista startowa

1. Mikkel Michelsen
2. Oliver Berntzon
3. Anton Karlsson
4. Norbert Krakowiak
5. Maksym Drabik
6. Tobiasz Musielak
7. Bartosz Zmarzlik
8. Mads Hansen
9. Kacper Woryna
10. Brady Kurtz
11. Fredrik Lindgren
12. Rohan Tungate
13. Leon Madsen
14. Jason Doyle
15. Steven Goret
16. Gleb Chugunov
17. Kajetan Kupiec
18. Kacper Halkiewicz

 

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę