Reprezentanci CKS Budowlani zdobyli piętnaście medali podczas Halowych Mistrzostw Województwa Śląskiej w najmłodszych kategoriach wiekowych (U14 i U12), które odbyły się w Raciborzu.

Do rywalizacji przystąpiło ponad 700 uczestników z 41 klubów woj. śląskiego. W grupie tej było również 40 młodych lekkoatletów CKS Budowlani. Zawodnicy z Częstochowy spisali się doskonale, zwyciężając zdecydowanie w klasyfikacji medalowej tych mistrzostw. W sumie zdobyli 15 medali - 4 złote, 6 srebrnych i 5 brązowych.

W kategorii U14 prawdziwą gwiazdą tych mistrzostw była Amelia Młynarczyk, zdobywczyni dwóch złotych krążków. Najpierw w finale biegu na 60 m uzyskała 8,29 sek., a chwilę później była najszybsza w biegu na 300 m – 46,17 sek. W obu przypadkach to nowe rekordy życiowe zawodniczki.

Dwukrotnie na tych samych dystansach na drugim stopniu podium stanęła Maja Spyra. 60 m pokonała w 8,37 sek., a 300 m – 46,30 sek. W tej kategorii wiekowej medale zdobyli także: srebrny - Mateusz Pędziwiatr - bieg 300 m – 43,36 sek., srebrny – Michał Kluźniak - pchnięcie kulą – 7,91 m, srebrny – Adam Piech - skok wzwyż – 145 cm, srebrny – Jagoda Trybuła - bieg na 2000 m – 7:41,88 min, brązowy – Aleksander Drewnik - bieg 600 m – 1:51,88 min, Emilia Kołdoń - bieg na 60 m – 8,42 sek., brązowy – Nikodem Trąbczyński - bieg na 60 m ppł – 10,94 sek., brązowy – Miłosz Wypart - skok wzwyż – 130 cm.

W kategorii U12 złoty medal wywalczyła Emilia Rychter, która okazała się najlepsza w biegu na 300 m – 51,43 sek. Również złoty krążek przypadł Alicji Kocznur. Zawodniczka CKS okazała się bezkonkurencyjna na dystansie 600 m z wynikiem 1:58, 58 min. Brązowy medal w tej kategorii wywalczyła jeszcze Natalia Rychter na dystansie 600 m – 2:02,99 min.