Tenisistki stołowe Bebetto AZS UJD Częstochowa przegrały w piątek, 16 marca na wyjeździe 1:3 z SKTS-em Sochaczew, a dzień później wygrały przed własna publicznością 3:1 z KU AZS-em UE Wrocław.

Piątkowe spotkanie było emocjonujące i zacięte. Jeden punkty dla częstochowskiego zespołu wywalczyła Tetyana Bilenko, która pokonała w trzech setach Ilonę Sztwiertnię. Niestety w czwartym pojedynku ukraińska tenisistka przegrała z Rumunką Iriną Ciobanu. W czwartym secie przy stanie 1:2 prowadziła 10:9, ale nie wykorzystała szansy. Zabrakło szczęścia.

Dzień później częstochowskie tenisistki zrewanżowały się drużynie z Wrocławia za porażkę z pierwsze rundy.
Dwa punkty dla Bebetto AZS UJD zdobyła Tetyana Bilenko, która pokonała po 3:0 Zuzannę Gaworską i Katarzynę Węgrzyn. Jeden punkt dorzuciła Anastasiya Dymytrenko, która wygrała 3:2 z Anną Węgrzyn. W drugim pojedynku Alicja Łebek przegrała 0:3 z Katarzyna Węgrzyn.

Po 12. kolejkach częstochowianki z dorobkiem 20 punktów utrzymują czwarte miejsce w tabeli.

Do zakończenia rundy zasadniczej pozostało jeszcze dwie kolejki. Bebetto AZS UJD spotka się na wyjeździe z MUKS Startem Nadarzyn (5 kwietnia) oraz z Maximum Brokerem Toruń (19 kwietnia).

SKTS Sochaczew – Bebetto AZS UJD Częstochowa 3:1

Wyniki gier: Irina Ciobanu – Alicja Łebek 3:1 (11:5, 11:8, 6:11, 11:6), Ilona Sztwiertnia – Tetyana Bilenko 0:3 (8:11, 9:11, 10:12), Magdalena Sikorska – Anastasiya Dymytrenko 3:0 (16:14, 11:7, 11:9), Irina Ciobanu – Tetyana Bilenko 3:1 (11:4, 5:11, 11:7, 12:10)

Bebetto AZS UJD Częstochowa – KU AZS UE Wrocław 3:1

Wyniki gier: Tetyana Bilenko – Natalia Gaworska 3:0 (11:4, 11:8, 11:5), Alicja Łebek – Katarzyna Węgrzyn 0:3 (7:11, 3:11, 5:11), Anastasiya Dymytrenko – Anna Węgrzyn 3:2 (11:6, 11:8, 9:11, 8:11, 11:9), Tetyana Bilenko – Katarzyna Węgrzyn 3:0 (11:8, 11:9, 11:9)