Trzy złote medale zdobyli zawodnicy KS "Start" Częstochowa podczas Mistrzostw Śląska w boksie olimpijskim, które odbyły się w dniach 8-10 marca w Bielsku-Białej.

W mistrzostwach wzięło udział ponad 200 zawodniczek i zawodników z województwa śląskiego.

W kategorii kadet (waga 80+ kg) Oliwier Zgrzebny w 18 sekundzie drugiej rundy zakończył zwycięsko pojedynek z Mateuszem Szarkiem z BKS-u Jastrzębie Zdrój.

- Godne uwagi jest to, że w półfinałach Oliwier wygrał również przed czasem. Była to trzecia walka w karierze nowego mistrza - mówi Tadeusz Skwara, prezes KS "Start" Częstochowa.

W kategorii junior (waga 57 kg) Dominik Grajcar stoczył zwycięską walkę z Denisem Kusiem SZKB Boks Zabrze. - Dominik przeważał w każdym elemencie walki, wygrywając jednomyślnym werdyktem sędziowskim - dodaje Skwara.

Trzeci złoty medal zdobył Dominik Głowacki w kategorii senior (waga 92+ kg). Reprezentant KS "Start" Częstochowa pokonał po zaciętej walce Krzysztofa Hołysza z BKS-u Concordia Knurów. Warto dodać, że w 2023 roku Głowacki również był mistrzem Śląska.