Zawodnicy Rio Grappling Club Częstochowa zdobyli trzy medale podczas XIV Mistrzostw Polski w Jiu-Jitsu, w formule bez kimona, które odbyły się dniach 24-25 lutego w Poznaniu.

W mistrzostwach wzięło udział ponad 1500 zawodników z całej Polski. Wśród nich byli reprezentanci klubu z Częstochowy, którym udało się stanąć na podium.

Złoty medal i tytuł mistrza Polski juniorów młodszych wywalczyła Mariia Moiseieva. W tej samej kategorii wiekowej srebro zdobył Mateusz Stodulski. Do tego brązowy krążek w kategorii Masters początkujący dołożył Krzysztof Lipiński.

Brazylijskie Jiu-Jitsu/Grappling to jeden z najszybciej rozwijających się sportów walki, który zyskuje rzesze sympatyków na całym świecie. Walka skupia się na kontroli oraz poddaniu przeciwnika poprzez zastosowanie dźwigni czy duszeń.