Kilkunastu zawodników i zawodniczek CKS Budowlani Częstochowa rywalizowało w Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w nowej hali KGHM Ślęza we Wrocławiu.

Do rywalizacji przystąpiła rekordowa ilość zawodników (ponad 1200 uczestników z 256 klubów ) w dwóch kategoriach wiekowych: U18 i U20. W imprezie wystartowało również 17 zawodników CKS Budowlani Częstochowa.

Z bardzo dobrej strony w mistrzostwach zaprezentowała się Nikola Lewandowska, która w pchnięciu kulą wywalczyła brązowy medal. Jej wynik 13.58 metra to nowy rekord życiowy zawodniczki poprawiony o ponad 1 metr. Na 4. pozycji zawody ukończył Filip Labocha, również w pchnięciu kulą (16,47 m - nowy rekord życiowy).

- Warto zaznaczyć, że w kategorii U18 rywalizują roczniki 2007 i 2008. A zarówno Lewandowska jak i Labocha to młodsi w swoich rocznikach. I w tych rocznikach byli najlepsi w kraju - zauważa Czesław Lamch, prezes CKS Budowlani.

Na 5. miejscu uplasowała się Maja Wawrzyńczak, która w chodzie sportowym na dystansie 3000 m uzyskała 16:31,57 min. – rekord życiowy. Także na 5. pozycji, ale w skoku wzwyż sklasyfikowany został Alan Kluczny Jego wynik 200 cm to nowy rekord życiowy.

Do finału w biegu na 200 m zakwalifikował się Piotr Frączyk, gdzie zajął 6. miejsce. Jego wynik z eliminacji - 22.75 sek. - to także rekord życiowy.

W finałowym biegu na 60 m przez płotki wystartował Maciej Dyja, gdzie zajął 8. miejsce z wynikiem 8,38 sek. – rek. życiowy.

Pozostałe wyniki zawodników CKS: 9. miejsce Hanna Bigdowska w biegu na 800 m – 2:20,16 min; 9. miejsce Karol Woś w trójskoku – 12,96 m – rek. życiowy; 12. miejsce Michalina Sztuka w wieloboju – 2220 punktów; 16. miejsce Kinga Woś w biegu 200 m – 25,87 sek.; 19. miejsce Radosław Porada w biegu na 1500 m – 4:19,13 min; 26. miejsce Aleksandra Lipska w biegu 200 m – 26,72 sek.; 30. miejsce Milena Sówka w bieg na 200 m – 28,00; 33. miejsce Bianka Nogaj w biegu na 300 m – 44,63 sek.; 33. miejsce Aleksandra Maligłówka w biegu na 200 m – 27,66 sek.; 33. miejsce Hubert Woźniak w biegu na 1000 m – 2:50,77 min.

Podczas zawodów ze względu na starty w imprezach międzynarodowych rozegrano również Mistrzostwa Polski Seniorów w chodzie sportowym, gdzie na dystansie 5000 m Jakub Jelonek zajął 4. miejsce z wynikiem 20:32,49 min.