Exact Systems Hemarpol Częstochowa po długim i emocjonującym spotkaniu przegrał w piątek, 1 grudnia na wyjeździe 2:3 z GKS-em Katowice.

Dla obu drużyn było to spotkanie za przysłowiowe sześć punktów. Katowiczanie to jeden z rywali "Norwida" w walce o ligowe utrzymanie.

Już pierwszy set przyniósł sporo emocji. Ostatecznie ze zwycięstwa cieszyli się gospodarze, którzy wygrali tę partię 33:31. Dwie kolejne odsłony należały do częstochowian. Drugiego seta wygrali do 18, a trzeciego do 19. Gdy wydawało się, że podopieczni Leszka Hudziaka pewnie zmierzają po zwycięstwo w całym spotkaniu przy stanie 11:6 nadarzył im się przestój, co skrupulatnie wykorzystali rywale i wygrali nerwową końcówkę 28:26. O zwycięstwie zdecydował tie-break. W nim lepsi okazali się katowiczanie (15:11) i dopisali do ligowej tabeli dwa punkty. Z kolei częstochowianie musieli się zadowolić jednym "oczkiem".

Kolejny mecz z tych kolejnym przysłowiowych za sześć punktów Exact Systems Hemarpol Częstochowa rozegra w czwartek, 7 grudnia przed własną publicznością z Czarnymi Radom. Wstęp na ten pojedynek jest bezpłatny.