Niewiele zabrakło, a Michał Piątek z CKS Budowlani stanąłby na najniższym stopniu podium Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych, które odbyły się w Drzonkowie koło Zielonej Góry.

Rywalizacja przebiegała w kilku w kategoriach wiekowych (seniorzy, U23, U20, U18 ). Wśród 550 uczestników wystartowało również 8 biegaczy CKS Budowlani. Najlepiej zaprezentował się Michał Piątek, który w kategorii U23 w biegu na dystansie 4 km zajął 4. miejsce. Do podium zabrakło zaledwie 1 sekundy. W rywalizacji seniorów sklasyfikowany został na 8. pozycji.

Nadia Mizgała w biegu na 2 km w kategorii U18 również spisała się bardzo dobrze, zajmując 7. miejsce. Anna Lizińska była jedną z faworytek do medalu w kategorii U20. W biegu na dystansie 5 km rywalki narzuciły bardzo mocne tempo, którego zawodniczka CKS nie dała rady utrzymać, plasując się mimo wszystko na dobrym 8. miejscu. W tej samej kategorii wiekowej Hanna Bigdowska, ale na dystansie 2 km po bardzo ambitnej postawie dobiegła do mety na 9. pozycji.

W biegu na 3 km w kategorii U18 startowała Klaudia Wrzosowska. Poradziła sobie również bardzo dobrze, zajmując 13. miejsce. W kategorii U20 mężczyzn w biegu na 5 km Radosław Porada był 21., a Mateusz Majewski na 3 km - 25. Z kolei Hubert Woźniak w kategorii U18 na 5 km  dobiegł do mety na 36. miejscu.

Były to już ostatnie zawody przełajowe w tym roku. Aktualnie zawodnicy rozpoczną przygotowania do sezonu halowego, który zaczyna się 7 stycznia Ostrawie.