Aż 23 medale wywalczyli reprezentanci KU AZS UJD Częstochowa podczas Mistrzostw Polski Niesłyszących Juniorów i Seniorów w tenisie stołowym, które odbyły się w dniach 6-7 października w Wejherowie.

Częstochowski klub reprezentowali: Gabriela Dyszkiewicz, Julia Szemiel, Hanna Sygidus, Paweł Pięta, Karol Jabłoński i Wiktor Nowakowski. Podopieczni Wiesława Pięty zdobyli łącznie 23 medali (15 złotych, 5 srebrne i 3 brązowe). To rekordowa liczba medali w historii Klubu Uczelnianego AZS UJD Częstochowa, bo o pięć więcej niż w poprzednich mistrzostwa.

Gwiazdami imprezy wśród seniorów okazali się Gabriela Dyszkiewicz i Karol Jabłoński, którzy wywalczyli po 3 złote medale. Gabriela Dyszkiewicza stawała na najwyższym stopniu podium w w grze pojedynczej, w grze podwójnej w parze z koleżanką klubową Julią Szemiel oraz w grze mieszanej z Karolem Jabłońskim. Julia Szemiel dołożyła jeszcze dwa srebrne krążki w grze pojedynczej i w grze mieszanej z Pawłem Piętą.  Trzecia zawodniczka AZS UJD Hanna Sygidus zdobyła dwa medale,  w tym srebrny w grze podwójnej z Moniką Śmiżewską (UMKSN Poznań) i brązowy indywidualnie.

Wśród mężczyzn najlepiej zaprezentował się Karol Jabłoński, który wywalczył trzy złote medale w grze pojedynczej (pierwszy w karierze), podwójnej z kolegą klubowym Pawłem Piętą i mieszanej.

Trzy medale dobył również najdłuższy stażem zawodnik AZS UJD Częstochowa Paweł Pięta - złoto w deblu, srebro w grze mieszanej i brąz w grze pojedynczej. Tym samym ma już łącznie 62 medale w swojej w karierze i powadzi w rankingu multimedalistów MP Niesłyszących.

W kategorii juniorów Karol Jabłoński zdobył dwa złote medale do lat 19 w grze pojedynczej i grze deblowej z Wiktorem Nowakowskim. Srebro indywidualnie wywalczył Wiktor Nowakowski. Złote medale w grze mieszanej zdobyli Wiktor Nowakowski i Hanna Sygidus.

Po jednym medalu wywalczyli w grze pojedynczej do lat 16 wywalczyli Hanna Sygidus i Wiktor Nowakowski.

Karol Jabłoński i Wiktor Nowakowski zostali powołani przez Polski Związek Sportu Niesłyszących do reprezentacji  na Światowe Igrzyska Młodzieży Niesłyszącej, które odbędą się w styczniu 2024 roku w Sao Paulo (Brazylia).