Tenisistki stołowe Bebetto AZS UJD od zwycięstwa rozpoczęły nowy sezon w żeńskiej ekstraklasy. W piątek, 6 października pokonały przed własną publicznością 3:0 Akademię Łomżynską KU AZS Łomża. Dwa dni później przegrały na wyjeździe 0:3 z KTS-em Enea Siarkopol Tarnobrzeg.

Było to jednostronne widowisko. Po jednym punkcie dla naszej drużyny wywalczyły Tetyana Bilenko, Anastasiya Dymytrenko i pozyskana z KTS-u Gliwice - Alicja Łebek, która  zadebiutowała w ekstraklasie, wygrywając 3:0 z Renata Łosią.

Dwa dni później częstochowskie tenisistki zmierzyły się na wyjeździe z aktualnym mistrzem Polski - KTS-em Enea Siarkopol Tarnobrzeg. Częstochowianki zagrały w osłabionym składzie bez liderki Tetyany Bilenko. Zastąpiła ją rezerwowa zawodniczka Anna Kielar.

W pierwszym pojedynku Anastasiya Dymytrenko urwała jednego seta Portugalce Yu Fu.  W drugiej grze Alicja Łebek przegrała w trzech setach z mającą duże szanse na awans do igrzysk olimpijskich ,,Paryż 2024″ – Natalią Bajor. W trzecim pojedynku Anna Kielar uległa 0:3 Elizabecie Samarze.

Kolejny mecz częstochowianki rozegrają 13 października na wyjeździe z beniaminkiem ekstraklasy – Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów.

Bebetto AZS UJD Częstochowa – Akademia Łomżyńska KU AZS Łomża 3:0

Wyniki gier: Tetyana Bilenko – Anna Żerańska 3:0 (11:2, 11:3, 11:1), Anastasiya Dymytrenko – Renata Bergier 3:0 (11:6, 11:3, 11:1), Alicja Łebek – Renata Łoś 3:0 (11:2, 11:3, 11:3)

KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg – Bebetto AZS UJD Częstochowa 3:0

Wyniki gier: Yu Fu – Anastasiya Dymytrenko 3:1 (9:11, 11:6, 11:3, 11:9), Natalia Bajor – Alicja Łebek 3:0 (11:2, 11:6, 11:3), Elizabeta Samara – Anna Kielar 3:0 (11:3, 11:2, 11:6)