Dwa medale Mistrzostw Europy, cztery miejsca na podium w Pucharze Świata, trzy krążki Mistrzostw Polski i dwa miejsca na podium Pucharu Polski - to wrześniowe dokonania kijkarzy Nordic Team Częstochowa.

Podczas Mistrzostw Europy organizacji INWA, które odbyły się w dniach 2-3 września na terenie Aeroklubu Radomskiego w Jedlińsku, Daniel Wojtasiński zajął trzecie miejsce w kategorii M45 na dystansie 5-ciu kilometrów, a Zbigniew Szczęśniak był piąty w kategorii M60 na dystansie 10-ciu kilometrów. W rywalizacji sztafet mieszanych 4 x 5 km częstochowska załoga w składzie Agnieszka Pinis, Anna Kweczka-Janeczek, Daniel Wojtasiński i Bartłomiej Dębski wywalczyła brązowe medale.

9 września w zawodach Pucharu Polski w Hajnówce Rafał Plewiński zwyciężył w kategorii M40, a Ewa Gembuś była trzecia w kategorii K50 (oboje startowali na dystansie 10-ciu kilometrów).

16 września częstochowscy kijkarze z powodzeniem startowali w Pucharze Polski w Strbskie Pleso na Słowacji.
Anna Kweczka-Janeczek zwyciężyła w kategorii K40, Daniel Wojtasiński i Jan Machowski zajęli drugie miejsca, odpowiednio w kategorii M40 i M70, Agnieszka Dybeł była trzecia w kategorii osób z niepełnosprawnościami, Małgorzata Niedźwiecka uplasowała się tuż za podium w kategorii K60 (wszyscy startowali na dystansie 5-ciu kilometrów). Na dwukrotnie dłuższym dystansie Zbigniew Szczęśniak był piąty w kategorii M60.

24 września na Mistrzostwach Polski w półmaratonie w Tarnowskich Górach Magdalena Rajek zdobyła złoty medal w kategorii K45, a w rywalizacji sztafet 3 x 7 km Nordic Team Częstochowa wywalczył srebrny i brązowy medal. Trzecie miejsce w klasyfikacji sztafet męskich zajęła sztafeta w składzie Bartłomiej Dębski, Daniel Wojtasiński i Bogdan Barczyk. Na drugim stopniu podium w rywalizacji kobiecych sztafet 60+ ulokowały się Bożena Jurczyńska, Jolanta Barczyk i Małgorzata Niedźwiecka, a na piątym miejscu wśród męskich sztafet 60+ Jan Machowski, Zbigniew Szczęśniak i Mirosław Bartczak.