Jakub Jelonek z CKS Budowlani zajął czwarte miejsce w Mistrzostwach Polski w chodzie sportowym na dystansie 10 km. Zawody rozegrano w Gorzowie Wielkopolskim.

W gronie ponad 400 uczestników znalazło się dwóch lekkoatletów CKS Budowlani Częstochowa. Wielokrotny medalista te imprezy Jakub Jelonek zajął tym razem 4. miejsce w chodzie sportowym na dystansie 10 km z  wynikiem 43 min. 27 sek.  Do podium zabrakło niewiele, jednak Jelonek udowodnił, że nadal należy do czołówki polskich zawodników w tej konkurencji. Uzyskał również nominacje do startu na dystansie 35 kilometrów w mistrzostwach świata, które odbędą się 24 sierpnia w Budapeszcie.

Drugim zawodnikiem, który startował w tej imprezie, był Michał Piątek. W biegu na dystansie 1500 metrów zajął 12. miejsce z wynikiem 3:52.56 min. Natomiast na dystansie 800 m w półfinale uplasował się na 3. pozycji z wynikiem 1:252,17 min.

Piątek to wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, ale w kategorii juniorów. W tym roku zadebiutował w zawodach mistrzowskich wśród seniorów.