W miniony weekend zawodnicy Nordic Team Częstochowa z powodzeniem startowali w polskim etapie Pucharu Świata, który odbył się w Bełchatowie.

Sobota to indywidualne zmagania na dystansach 5-ciu, 10-ciu i 21 kilometrów, w których reprezentanci Nordic Team Częstochowa trzykrotnie stawali na podium. Daniel Wojtasiński zwyciężył w kategorii M40 na dystansie 5-ciu km, Magdalena Rajek była druga w kategorii K40 na dystansie 10 km, a Agnieszka Dybeł trzecia w kategorii K-niepełnosprawni. Ponadto Agnieszka Pinis otrzymała sędziowskie wyróżnienie za wzorową technikę marszu.

Niedziela to starty sztafet - męskich, żeńskich, mikstów i po raz pierwszy w historii mikstów osób z niepełnosprawnościami. Rywalizacja miała miejsce na lekkoatletycznym tartanie, na którym zawodnicy pokonywali dystans 4 x 2 km.

Męska sztafeta w składzie Jarosław Janeczek, Bogdan Barczyk, Bartłomiej Dębski, Daniel Wojtasiński zajęła drugie miejsce, sztafeta żeńska w składzie Beata Kamińska, Justyna Milewska, Ola Musiał, Renata Kozak była trzecia, a sztafeta męska - Marcin Cieśluk, Roman Szwed, Michał Milewski, Mariusz Reczulski zajęła czwarte miejsce. Natomiast w rywalizacji mikstów osób z niepełnosprawnościami na drugim miejscu uplasowała się sztafeta Polish NW Disabled Team z częstochowską zawodniczką Agnieszką Dybeł w składzie. Ponadto sztafeta ta została uhonorowana wyróżnieniem za wzorową technikę nordic walking.

Kolejne etapy Pucharu Świata zostaną rozegrane na Słowacji i w Maroko.