Częstochowski Raków nie pozostawił żadnych złudzeń estońskiej Florze Tallinn. We wtorek, 18 lipca drużyna Dawida Szwargi w drugim meczu I rundy eliminacji Ligi Mistrzów pokonała rywali 3:0.

Częstochowianie jechali do stolicy Estonii z jednobramkową zaliczką z pierwszego meczu. Do awansu do II rundy eliminacji Ligi Mistrzów wystarczył im więc remis.

Od początku rewanżowego spotkania goście próbowali przejąć inicjatywę na boisku. Wynik spotkania mogli otworzyć Jean Carlos i Łukasz Zwoliński. Strzał Brazylijczyka zablokowali obrońcy, a uderzenie Zwolińskiego obronił bramkarz Flory. Raków był cały czas w natarciu i nie zwalniał tempa. Golkipera gospodarzy próbowali pokonać Ben Lederman i Fran Tudor. W odpowiedzi zza pola karnego uderzał Danil Kuraksin, ale pewnie interweniował Vladan Kovačević. W 25. minucie bliski szczęścia był Lederman, ale świetnie bronił Evert Grünwald. Tuż przed przerwą piłka po strzale Bartosza Nowaka odbiła się od poprzeczki.

Częstochowianie dopięli swego na początku drugiej części spotkania. Wynik meczu otworzył Zwoliński, dla którego była to pierwsza bramka w barwach Rakowa. W 59. minucie ten sam zawodnik wykorzystał podanie Tudora i po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Raków nie zamierzał na tym poprzestać. Swoje okazje mieli Jean Carlos, Marcin Cebula czy Vladyslav Kochergin, ale na posterunku był Grünwald. W 85. minucie był już jednak bezradny. Giannis Papanikolaou pięknym uderzeniem w okienko ustalił wynik spotkania.

W drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów częstochowianie zagrają ze zwycięzcą pary Lincoln Red Imps / Qarabağ FK. Ten mecz odbędzie się w środę.

Flora Tallinn - Raków Częstochowa 0:3 (0:0)

Raków: Kovačević - Svarnas, Arsenić, Rundić, Papanikolaou, Lederman, Tudor (79. Wdowiak), Jean Carlos (79. Sorescu), Cebula (68. Kochergin), Nowak (68. Yeboah), Zwoliński (68. Piasecki)

Flora: Grünwald - Hussar, Kuusk, Seppik (83. Sapovalov), Lilander, Miller, Vassiljev, Alliku, Kuraksin (68. Lipp), Reinkort (62. Mihhailov)