Jedenastu lekkoatletów CKS Budowlani rywalizowało na Stadionie Śląskim w Chorzowie w Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich, czyli Mistrzostwach Polski U18.

Do rywalizacji przystąpiło ponad 800 młodych lekkoatletów. Najlepiej spośród reprezentantów Budowlanych spisał się Alan Kluczny, który w finale konkursu skoku wzwyż zajął 4. miejsce z nowym rekordem życiowym 198 cm.

Na ósmej pozycji uplasowała się sztafeta dziewcząt 4 x 100 m w składzie: Aleksandra Lipska, Aleksandra Maligłówka, Kinga Woś, Julia Trąbczyńska z najlepszym wynikiem w sezonie 48,89 sek. Na 9. miejscu ukończyła rywalizację Maja Wawrzyńczak, która w chodzie sportowym na dystansie 5000 m uzyskała 29:47,32 min. Zawodniczka Budowlanych poprawiła tym samym swój rekord życiowy o ponad 2 minuty. Na 10. pozycji w biegu na 1500 m z przeszkodami finiszowała Nadia Mizgała. Jej wynik 5:31,21 min. to również rekord życiowy. Na 11. miejscu sklasyfikowana została Kinga Woś, która w biegu eliminacyjnym na dystansie 400 metrów osiągnęła bardzo dobry rekord życiowy – 57,77 sek. Trzynastą lokatę na bardzo trudnym dystansie 2000 m z przeszkodami wywalczył Hubert Woźniak. On również znacznie poprawił swój rekord życiowy, uzyskując 6:36,62 min. 18. miejsce w biegu na dystansie 3000 m przypadło Klaudii Wrzosowskiej. Jej wynik to 11:14,76 min. Tę samą pozycję w biegu na 100 m zajął Piotr Frączyk z wynikiem 11,27 sek. Ten sam zawodnik na dystansie dwukrotnie dłuższym zajął 22. lokatę z wynikiem 23.17 sek. Na 20. pozycji konkurs trójskoku ukończył Karol Woś z wynikiem 12,19 m.

W systemie współzawodnictwa sportowego zawodnicy CKS wywalczyli 35 punktów. Warto zaznaczyć, że podczas OOM do każdej konkurencji zakwalifikowało się 24 lekkoatletów, którzy osiągnęli wyniki kwalifikujące ich do tej grupy.