Zwieńczeniem pięciodniowego obozu integracyjnego częstochowskiego Włókniarza była druga edycja "Live Cooking – żużel od kuchni!", która odbyła się w niedzielę, 12 marca w hotelu Arche. Podczas charytatywnego gotowania, w którym jedną z głównych ról odegrali zawodnicy lwów", udało się zebrać 55 tys. 725 zł. Całkowity dochód z imprezy zostanie przeznaczony tym razem na leczenie Oliviera Dłubały, który walczy z nowotworem złośliwym.

Przed charytatywnym gotowaniem zawodnicy częstochowskiego Włókniarza udali się do Scout Sport w Częstochowie, aby zagrać w turnieju w squasha. Następnie zamienili się w szefów kuchni. Zawodnikom i trenerowi Włókniarza podczas kulinarnego święta asystowali:  Tomasz Jakubiak, czyli niesamowicie charyzmatyczny kucharz i dziennikarz kulinarny, a także szef kuchni Arche Vita – Mirek Kała wraz ze swoją ekipą. Imprezę poprowadził z kolei jeden z najpopularniejszych komentatorów żużlowych – Tomasz Dryła.

Częstochowscy żużlowcy przygotowali dla licznie zgromadzonych gości trzy potrawy. Każdy, kto miał ochotę, mógł podejść i z bliska przyjrzeć się procesowi powstawania potraw przygotowanych przez zawodników Włókniarza Częstochowa. Bliski kontakt z żużlowcami dawał również szansę na wspólne zdjęcie i rozmowę.

Na zakończenie "Live Cooking" przeprowadzono licytację fartuchów, w których gotowali "biało-zieloni". Jeden z nich wylicytował Mikkel Michelsen.

Wszystkie pieniądze zebrane z licytacji oraz biletów przekazane zostały na leczenie Oliviera, który walczy z nowotworem złośliwym. Olivier jest leczony w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Przyjmuje chemię według protokołu oraz dodatkową, bardzo kosztowną chemię celowaną, która nie jest refundowana przez NFZ, ale znacznie zwiększa jego szanse na wyleczenie.

fot. Grzegorz Misiak

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę