Dwa brązowe medale wywalczyli lekkoatleci CKS Budowlani podczas Halowych Mistrzostw Polski Seniorów i U23, które odbyły się w miniony weekend w Hali Arena w Toruniu.

W gronie blisko 500 uczestników ze 110 klubów z całej Polski znalazł się dwóch lekkoatletów CKS Budowlani Częstochowa. Spisali się bardzo dobrze, zdobywając dwa brązowe medale.

W sobotę na starcie biegu na 1500 m stanął Michał Piątek, trzykrotny medalista Polski z ubiegłego roku, ale w kategorii U20. W rywalizacji z seniorami reprezentant Budowlanych zajął bardzo dobre 8. miejsce, natomiast w klasyfikacji U23 wywalczył brązowy medal. Jego wynik to 3:54,71 min.

W niedziele do rywalizacji przystąpili zawodnicy w chodzie sportowym na dystansie 5000 m. W stawce kilkunastu rywali wystartował również Jakub Jelonek. Po zaciętej walce na całym dystansie uplasował się na trzeciej pozycji, zdobywając brązowy medal w czasie 20;59,77 min.