Boisko wielofunkcyjne przy ul. Zdrowej zostało oddane do użytku. Inwestycję o wartości 314,5 tys. zł zrealizowano ze środków budżetu obywatelskiego.

Boisko powstało przy ul. Zdrowej 32. Projekt został opracowany przez Studio V13 z Częstochowy. W ramach prac - oprócz wielofunkcyjnego boiska z poliuretanową powierzchnią zamontowano elementy małej architektury (ławki, kosze na śmieci, stojaki rowerowe), piłkochwyty, powstało też ogrodzenie boiska od strony północnej, wyrównano i oczyszczono przyległy teren, nasadzono zieleń i odtworzono trawniki.

Wykonawcą prac było Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe „GRUMIX” z Grudy. Zadanie – wraz z projektem oraz nadzorem autorskim i inwestorskim - kosztowało 314 456 zł.

Na boisku, którego realizację zlecił Urząd Miasta w ramach dzielnicowego zadania z budżetu obywatelskiego „Kuźnica – zdrowia i sportowa”, można grać m.in. w siatkówkę, koszykówkę i tenisa ziemnego. Boisko zostało połączone z istniejącym już placem zabaw.

Projekt zgłoszony do BO ma na celu aktywizację lokalnej społeczności i zachęcić do zdrowego, aktywnego spędzania wolnego czasu w pobliżu miejsca zamieszkania przez młodzież i dorosłych. Nazwa ulicy na pewno do tego zobowiązuje.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę