Młodzi kolarze Kolejarza Częstochowa nie mogli lepiej zakończyć sezonu szosowego. W rozegranych 1 i 2 października w Godzieszach Wielkich Mistrzostwach Polski Par i Drużyn wywalczyli złoty medal w jeździe drużynowej na czas.

- Był to nasz ostatni start w sezonie szosowym, w którym osiągnęliśmy wiele świetnych wyników, w tym 8 medali Mistrzostw Polski i kilkanaście medali Mistrzostw Śląska - komentuje Kacper Gronkiewicz, trener Kolejarza Częstochowa.

Młodzicy częstochowskiego klubu sięgnęli w niedzielę, 2 października po złoto Drużynowych Mistrzostw Polski. Drużyna wystartowała w składzie: Oskar Rybak, Franciszek Weżgowiec, Maciej Skroński i Amadeusz Marciniak. Rywalizacja odbywała się na dystansie 20 km.

Wśród juniorów młodszych częstochowianie w składzie: Szymon Czerniecki, Mikołaj Sikorski, Wojtek Urbanowicz i Michał Stupała ukończyli mistrzostwa na 18. miejscu.

Dzień wcześniej srebrny medal Mistrzostw Polski w jeździe dwójkami wywalczyli Oskar Rybak i Franciszek Weżgowiec. Do złota zabrakło im 4 sekund.

W gronie juniorek młodszych Milena Tokarska i Nadia Hartman sklasyfikowane zostały na 5. miejscu. Na tej samej pozycji w rywalizacji juniorek młodszych uplasowały się Marta Marek i Larysa Kolańczyk.