Zawodnicy Nordic Team Częstochowa bardzo aktywnie spędzili miniony weekend. Część drużyny wystartowała w Mistrzostwach Polski w Biathlonowym Nordic Walking, a część wzięła udział w piątym i szóstym etapie Enea Pucharu Polski w Wielkopolsce (Murowana Goślina i Wągrowiec).

Stadion biathlonowy w Kościelisku był w minioną niedzielę areną zmagań VIII Otwartych Mistrzostw Polski w Biathlonowym Nordic Walking - strzelanie w pozycji leżąc plus nw. Dziewięcioosobowy skład NTCz zdobył 6 medali - 3 złote i 3 srebrne.

Złote krążki wywalczyli: Mariola Pasikowska - open i kat. K3, Jarek Pietrzyk - kat. M3, Renata Gawor - kat. K5. Na drugim stopniu podium stawali: Nadia Kolarska - kat. K1, Ewa Dusiel - kat. K5, Bożena Jurczyńska - kat. K6, Dalsze miejsca zajęli: Anna Bugała - 4 msc. kat. K4, Marek Czakiert - 7 msc. kat. M5, Renata Czakiert - 9 msc. kat. K4.

Podczas rozgrywanego w Murowanej Goślinie Enea Polish Nordic Walking Cup 2022 etap 5/10 ekipa Nordic Team Częstochowa zajęła 2. miejsce w klasyfikacji drużynowej na dystansie 5 km i 3. pozycję w klasyfikacji drużynowej na dystansie 10 km. Z kolei w szóstym etapie, który odbył się w Wągrowcu, zajęła 3. miejsce (dystans 5 km) i 2. miejsce (dystans 10 km).