Raków Częstochowa pokonał w czwartek, 29 lipca w meczu rewanżowym 1:0 FC Astanę i zameldował się w III rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy UEFA.

Częstochowianie przyjechali do Kazachstanu na mecz rewanżowy przypieczętować awans do kolejnej rundy. Przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu, które rozegrano 21 lipca na stadionie przy Limanowskiego, Raków trafiał aż pięciokrotnie do bramki rywala.

Trener Marek Papszun dokonał kilku zmian w wyjściowej jedenastce w stosunku do pierwszego meczu. W miejsce kontuzjowanych Iviego Lopeza i Bogdana Racovitana pojawili się Stratos Svarnas oraz Vladyslav Kochergin.

Częstochowianie już w pierwszych minutach meczu mogli zaskoczyć bramkarza gospodarzy. W 11. minucie blisko zdobycia gola był Ben Lederman, ale piłka po jego uderzeniu odbiła się od poprzeczki. Goście dopięli swego kilka minut później. Golkiper gospodarzy był bez szans po mocnym strzale z dystansu Kochergina.

W drugiej części spotkania Raków nadal stosował wysoki pressing, na który piłkarze FC Astany nie mogli znaleźć sposobu. Gospodarze próbowali zdobyć honorową bramkę w dwumeczu, ale ich akcje kończyły się niecelnymi strzałami lub zatrzymywała je defensywa częstochowskiego zespołu. Częstochowianie mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale uderzenie Patryka Kuna obronił Alexander Zarutskiy. W czwartkowym meczu więcej bramek już nie padło.

W dwumeczu Raków pokonał rywala aż 6:0 i pewnie awansował do kolejnej rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy UEFA. Kolejnym rywalem częstochowian będzie Spartak Trnava ze Słowacji, który wyeliminował walijski Newtown AFC. Mecze odbędą się 4 i 11 sierpnia. Pierwsze spotkanie Raków zagra na wyjeździe.

Tymczasem już w najbliższą niedzielę, 31 lipca na stadionie przy ul. Limanowskiego częstochowianie podejmą Stal Mielec w ramach 3. kolejki PKO BP Ekstraklasy.