Saga z Markiem Papszunem dobiegła końca. Wiadomo już, że w sezonie 2022/2023 pozostanie trenerem Rakowa Częstochowa.

- Przez ostatnie lata klub rozwijał się w szybkim tempie. Cieszę się, że będę mógł kontynuować swoją misję i walczyć o to, by ta tendencja się utrzymała mówi na łamach klubowej strony trener Marek Papszun - Raków wiele dla mnie znaczy i wierzę, że najlepsze dopiero przed nami. Chciałbym podziękować za zaufanie władzom klubu. Wraz ze sztabem i zespołem zrobimy wszystko, by wspinać się na coraz wyższy poziom i dawać radość kibicom w Częstochowie.

Papszun został trenerem Rakowa 18 kwietnia 2016 roku. Rok później "czerwono-niebiescy" zdobyli mistrzostwo II ligi, a w 2019 roku wywalczyli awans do PKO BP Ekstraklasy. W minionym sezonie trumfowali w Pucharze Polski oraz zdobyli wicemistrzostwo kraju. Obecne rozgrywki zainaugurowali zwycięstwem w Superpucharze Polski. W bieżącym sezonie drużyna zadebiutowała w europejskich pucharach, dochodząc do IV rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy UEFA. Marek Papszun otrzymał także nagrody indywidualne, między innymi tytuł Trenera Sezonu 2020/2021 na gali PKO BP Ekstraklasy.

- To dla nas wszystkich bardzo szczególny momentpodkreśla Michał Świerczewski - Dziś potwierdziło się, że warto budować relacje oparte na wzajemnym zaufaniu i szacunku. Byliśmy zdeterminowani, by trener kontynuował pracę w klubie. Cieszę się z podpisania nowej umowy z Markiem Papszunem, bo wszyscy wiemy, jak ważny przed nami czas.

www.rakow.com, fot. Raków Częstochowa

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę