Tenisistki stołowe Bebetto AZS UJD po zaciętym pojedynku przegrały w niedzielę, 16 stycznia we własnej hali 1:3 z wielokrotnym i aktualnym mistrzem Polski - KTS-em Enea Siarkopol Tarnobrzeg.

Drużyna z Tarnobrzega była zdecydowaniem faworytem tego spotkania. W pierwszej rundzie akademiczki uległy rywalkom 2:3, ale w rewanżu mogły pokusić się o niespodziankę.

W pierwszej grze Anastasiya Dymytrenko przegrała w czterech setach z byłą mistrzynią Europy, reprezentantką Rumunii - Elizabetą Samarą. Dymytrenko grała dobrze, prowadziła w czwartym secie, potem miała problem z odbiorem podania od Samary.

Najbardziej zacięty był drugi pojedynek, w którym Roksana Załomska nieznacznie uległa grającej stylem piórkowym Yu Fu. Tenisistka Bebetto AZS UJD prowadziła już 2:0, ale rywalka doprowadziła do remisu 2:2. O zwycięstwie w tym pojedynku decydowało szczęście (szczególnie na początku piątego seta) i doświadczenie, które było po stronie zawodniczki z Tarnobrzega.

Honorowany punkt dla częstochowskiego zespołu wywalczyła Tetayana Bilenko, która wygrała bez straty seta z Agata Zakrzewską. W czwartej partii Dymytrenko przegrała 0:3 z Yu Fu.

Mimo porażki akademiczki po 12. kolejkach z dorobkiem 21 punktów zajmują czwartą pozycję w tabeli ekstraklasy.

Zaplanowany na miniony piątek mecz Bebetto AZS UJD został przełożony na prośbę zespołu z Zamościa na luty. Powodem jest zakażenia koronawirusem wśród zawodniczek Akademii Zamojskiej.


Bebetto AZS UJD Częstochowa - KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg 1:3

Wyniki gier: Anastasiya Dymytrenko - Elizabeta Samara 1:3 (10:12, 7:11, 11:9, 7:11), Roksana Załomska - Yu Fu 2:3 (12:10, 11:3, 4:11, 4:11, 6:11), Tetyana Bilenko - Agata Zakrzewska 3:0 (11:9, 11:6, 11:4), Anastasiya Dymytrenko - Yu Fu 0:3 (8:11, 4:11, 10:12) 

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę