Drużyna Nordic Team Częstochowa zajęła ex aequo drugie miejsce w rozegranym w minioną sobotę w Hajnówce finałowym etapie Pucharu Polski Nordic Walking 2021. Po raz trzeci z rzędu częstochowscy kijkarze zakończyli udział w Drużynowym Pucharze Polski na drugiej pozycji.

W finale w Hajnówce reprezentanci Nordic Team Częstochowa wywalczyli 12. miejsc na podium - 3 pierwsze, 5 drugich i 4 trzecie.

W indywidualnej klasyfikacji generalnej zdobyli 5 Pucharów Polski w swoich kategoriach wiekowych (Agnieszka Dybeł 5 km kat. K niep. A, Nadia Kolarska 5 km kat. K-dzieci, Daniel Wojtasiński 10 km kat. M40, Bartłomiej Dębski 5 km kat. M40, Bogusław Radziejowski 5 km kat. M60), zajęli 6 drugich miejsc (Anna Kweczka-Janeczek, Małgorzata Niedźwiecka, Ola Musiał, Marcin Kustal, Tomasz Rajek, Magda Rajek) oraz trzy trzecie miejsca (Bożena Jurczyńska, Zbigniew Szczęśniak, Jarosław Pietrzyk)

W tegorocznym Pucharze Polski Nordic Walking wystąpiło łącznie 32 zawodników Nordic Team Częstochowa.