Lekkoatleci CKS Budowlani Częstochowa startowali w miniony weekend w Karpaczu w Mistrzostwach Polski w kategorii U16.

Na starcie stanęła rekordowa ilość ponad 900 zawodników, a wśród nich 10 młodych lekkoatletów CKS Budowlani. Spośród częstochowskiej grupy rewelacyjnie spisał się Alan Kluczny, który wywalczył srebrny medal w biegu na dystansie 110 m przez płotki. Zawodnik CKS-u w eliminacjach osiągnął piąty wynik (16,03 sek.). W finale pobiegł doskonale, zajmując 2. miejsce w czasie 15,78 sek. To jego nowy rekord życiowy.

Kluczny startował również w skoku wzwyż, w którym zajął 7. miejsce z wynikiem 170 cm. Dobrze spisała się też Klaudia Wrzosowska, która w biegu na 2000 m uplasowała się na 9. pozycji w czasie 7:05,36 minut (nowy rekord życiowy).

Sztafeta dziewcząt 4 x 100 m w składzie: Kubik, Trąbczyńska, Lipska, Woś zajęła 11. miejsce – 51,08 sek. Dominik Wróbel wziął udział w dwóch konkursach.. W pierwszym dniu zawodów w pchnięciu kulą uzyskał 11,94 m, zajmując 13. miejsce. Natomiast w drugim dniu w rzucie dyskiem był dwunasty z wynikiem 41,37 m. W biegu na 1000 m z przeszkodami Martyna Cendrowska uplasowała się na 13. miejscu w czasie 3:24,46 minut (nowy rekord życiowy). W rzucie młotem Maksymilian Paludkiewicz był 14 z wynikiem 34,41 m.

Pozostałe wyniki zawodników CKS: 18. miejsce Julia Trąbczyńska - 300 ppł – 48,40 sek., 23. miejsce Tomasz Śliwoń - 1000 m z przeszkodami – 3:08,66 min, 27. miejsce Julia Kubik - 300 ppł – 49,89 sek., 35. miejsce Kinga Woś - 100 m – 13,21 sek.