Oliwier Mutwil z CKS Budowlani wywalczył złoty medal w biegu na dystansie 5000 m podczas Mistrzostw Polski w kategoriach U20 i U23, które odbyły się w Piasecznie.

Oliwier Mutwil startował w kategorii U23. W gronie ponad 30 zawodników od samego początku kontrolował rywalizację, biegnąc w okolicach 8-10 miejsca. W miarę upływu dystansu Oliwier przesuwał się systematycznie do przodu. Ostateczne rozstrzygnięcie tego współzawodnictwa rozegrało się na ostatnim okrążeniu, które Oliwier pokonał zdecydowanie najszybciej z całej stawki rywali, wygrywając w czasie 14:20,05 min i poprawiając rekord życiowy o ponad 55 sekund.  Ostatni kilometr zawodnik CKS pokonał w nieprawdopodobnym tempie,  bo w 2 minuty i 40 sekund. To już piąty medal, a trzeci złoty w tym roku, jaki zawodnicy CKS wywalczyli w Mistrzostwach Polski.

W rywalizacji kobiet w kategorii U20 13. miejsce zajęła Ewa Bambynek w czasie 19,26,90 min.

Oprócz biegów na dystansach 5000 m w ramach Mistrzostw Polski rozegrano również Memoriał Sławomira Rosłonia w innych konkurencjach. W biegu na dystansie 1500 m osiemnastoletni Michał Piątek  w rywalizacji z seniorami zajął 5. miejsce, uzyskując 3:57,22 min i poprawiając poprzedni rekord życiowy o ponad 7 sekund. Z kolei siedemnastoletnia Anna Lizińska we współzawodnictwie kobiet również na dystansie 1500 m zajęła 11. miejsce w czasie 4:47,65 co jest jej również nowym rekordem życiowym. Rafał Nowak w gronie seniorów na dystansie 5000 m zajął 12. miejsce w czasie 15:45,47 min.