Ponad 400 zawodniczek i zawodników z całej Polski, Czech i Niemiec wystartowało w zorganizowanej na stadionie przy ul. Dąbrowskiego przez CKS Budowlani kolejnej imprezie lekkoatletycznej.

Częstochowski klub reprezentowało ponad 60 zawodników. Rywalizacja przebiegała w 29 konkurencjach. Pomimo niesprzyjającej pogody, uzyskano wiele bardzo dobrych wyników.

W rzucie młotem 64,09 m uzyskała zawodniczka AZS AWF Warszawa, w trójskoku zawodniczka Achillesa Leszno 11,62 m. Również zawodnicy CKS osiągnęli wiele bardzo dobrych wyników, które stanowią przepustkę do Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych.

Anna Lizińska zwyciężyła w biegu na 1500 m z przeszkodami, uzyskując 5:15,33 minut, co jest jej nowym rekordem życiowym oraz najlepszym wynikiem w tym roku w kraju w kategorii wiekowej U18. Bieg na 400 m przez płotki w kategorii wiekowej U18 wygrał Radosław Bartłomiejczyk z czasem 56,94 sek. (rekord życiowy). W tej samej kategorii wiekowej świetnie zaprezentowała się Małgorzata Pałasińska. Odniosła zwycięstwo w pchnięciu kulą – 12,77 m, a następnie zajęła drugie miejsce w rzucie młotem z wynikiem 45,89 m. Dystans 5000 m najszybciej pokonał debiutujący w tej konkurencji Michał Piątek (15:52,02 min). W biegu na dystansie 3000 m Ewa Bambynek uzyskała 10:59,90 min. W chodzie sportowym kobiet na 5000 m wystartowały 3 zawodniczki CKS. Wszystkie znacząco pobiły rekordy życiowe. Druga była Aleksandra Walaszek – 29:17,05 min, czwarta Oliwia Kurpios – 29:5153 min, a piąta Magdalena Weżgowiec – 29:55,17 min.

Na uwagę zasługują również wyniki: w trójskoku kobiet Maja Jundził - 10,47 m, Nicola Lewandowska w pchnięciu kulą – 12,33 m (kat U14), Barbara Całus (U18) w rzucie oszczepem – 27,36 m, Maja Ruszel (U16) również w rzucie oszczepem – 26,86 m, Martyna Cendrowska (U14) 400 m – 67,69 sek, Zuzanna Gradoń (U14) 400 m – 68,31 sek, Nadia Trąbczyńska (U18) 200 m – 27,69 sek, Julia Trąbczyńska (U16) 200 m – 28,35 sek.