W miniony weekend reprezentantki i reprezentanci CKS-u Budowlani startowali w dwóch mityngach lekkoatletycznych, na których można uzyskiwać wskaźniki do udziału w mistrzostwach Polski.

W Chorzowie wystartowało ponad 20 młodych lekkoatletów częstochowskiego klubu. Najlepiej zaprezentowała się Anna Lizińska, która zwyciężyła na dystansie 1500 m w czasie 4:50,71 min, poprawiając swój rekord życiowy o ponad 18 sekund. Pierwsze miejsce na dystansie 400 m z wynikiem 51,66 sekund zajął Konrad Simiński. Z kolei na najniższym stopniu podium w tym samym biegu stanął Radosław Bartłomiejczyk. Jego wynik to 52,84 sek.

Drugie miejsce w swoim debiucie na dystansie 5000 m wywalczyła Ewa Bambynek. Jej wynik 19:00,15 min. Bardzo dobrze zaprezentowała się w skoku w dal Maja Jundził, która w gronie seniorek zajęła .6 miejsce z wynikiem 5,20 m. Jest to jej najlepsze osiągnięcie w tym roku.

Spośród zawodniczek i zawodników CKSu na wyróżnienie zasługują również: Barbara Całus wzwyż – 150 cm, Oliwia Cyrulińska 100 m – 13,14 s, Agata Kalinowska 100 m – 13,41 s, Julia Kubik 100 m – 13,65 s, Martyna Cendrowska 800 m – 2:33,86 min, Julia Trąbczyńska 200 m – 27,96 s, Nadia Trąbczyńska 200 m – 28,04 s, Nina Muszyńska 400 m – 63,81 s.

W Suchej Beskidzkiej w obsadzie międzynarodowej wystartował Oliwier Mutwil, który w gronie seniorów rywalizował na dystansie 800 m, zajmując trzecią lokatę. Jego wynik 1:51,73 min to bardzo wartościowy rekord życiowy zawodnika.

W najbliższą sobotę, 22 maja organizatorem ogólnopolskiego mityngu kwalifikacyjnego będzie CKS Budowlani.