W czwartek, 29 kwietnia w pierwszym meczu play-off tenisistki stołowe Bebetto AZS UJD Częstochowa zmierzą się na wyjeździe z broniącym tytułu KTS-em Enea Siarkopol Tarnobrzeg.

Zdecydowanym faworytem półfinałowego dwumeczu będzie najbardziej utytułowana drużyna w Polsce. W rundzie zasadniczej akademiczki przegrały z Enea Siarkopol 3:1 i 3:0. W tym sezonie tarnobrzeżanki walczą o 30 tytuł Drużynowych Mistrzostw Polski. W KTS-ie występują m. in. obecna mistrzyni Europy w grze mieszanej Han Ying z reprezentacji Niemiec, drużynowa mistrzyni Europy Elizabeta Samara z reprezentacji Rumuni, była mistrzyni Europy z Białorusi Wiktoria Pawłowicz oraz Julia Ślązak i Agata Zakrzewska. Pierwsze dwie zawodniczki Siarkopolu wystąpią na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Drużyna Bebetto AZS UJD zakończyła rundę zasadniczą na czwartym miejscu, gwarantując sobie medal Drużynowych Mistrzostw Polski.  W częstochowskim zespole najlepiej punktuje Ukrainka Tetiana Bilenko, która zajmuje pierwsze miejsce w rankingu indywidualnym w ekstraklasie (29 zwycięstw i 3 porażki). Oprócz niej w meczu przeciwko tarnobrzeżankom wystąpią Sandra Wabik i Roksana Załomska, która zdobyła srebrny medal w grze podwójnej podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski w Armałowie.

Spotkanie rewanżowe między KTS-em a Bebetto odbędzie się w sobotę, 1 maja o godz. 17 w Częstochowie. Na zwycięzcę dwumeczu w finale czeka już AZS UE Wrocław, który wygrał w pierwszym półfinale play-off dwukrotnie po 3:2 z SKTS-em Sochaczewem.