W rozegranych w Częstochowie dwudniowych Mistrzostwach Województwa Śląskiego w lekkiej atletyce wzięło udział ponad 450 zawodników z 45 klubów z całej Polski. Reprezentanci CKS Budowlani wywalczyli aż 16 medali.

Rywalizacja przebiegała w trzech kategoriach wiekowych: U18, U20 oraz seniorów. W imprezie udział wzięło ponad Zawodnicy CKS-u zdobyli w sumie 16 medali - 7 złotych, 6 srebrnych oraz 3 brązowe.

W kategorii U18 po złoto sięgnęli: Nina Muszyńska w biegu na 400 m przez płotki – 67,36, Radosław Bartłomiejczyk 400 ppł – 57,04, Michał Piątek 3000 m – 9:06, 55. Srebro wywalczyli: Anna Lizińska 1500 m z przeszkodami – 5:22,08, Oliwia Kurpios 5000 m chód sportowy – 31:00,97, Małgorzata Pałasińska rzut młotem – 30,36 m, Dawid Kiszka 2000 m z przeszkodami – 6:43,97. Na najniższym stopniu podium stanęli: Magdalena Weżgowiec w chodzie sportowym na dystansie 5000 m – 31:23,70, Konrad Simiński 800 m – 2:01,32 min.

W kategorii wiekowej U20 w biegu na 800 metrów złoty medal zdobył Jan Sitkowski (2:04,72), natomiast Julia Bartolewska sięgnęła po dwa krążki - srebrny na dystansie 100 m (13,38) oraz brązowy na 200 m - 27,51. s.

Wśród seniorów Rafał Formicki udowodnił, że w województwie śląskim nie ma sobie równych na najdłuższych dystansach. Najpierw zwyciężył na 3000 m w czasie 8:41,63, a drugiego dnia pokonał wszystkich konkurentów na 5000 m - 15:09,01. Warto zaznaczyć, iż jest to już trzeci rok z rzędu, w których Formicki zwycięża na tych dystansach.

Drugi złoty medal wśród seniorów zdobył Grzegorz Karaś w biegu na dystansie 800 m, a srebrny w tym samym biegu Rafał Nowak.

Podczas zawodów rozegrano również mistrzostwa województwa w pięcioboju w kategorii U16. Brązowy medal w tej konkurencji wywalczyła zawodniczka CKS Agata Kalinowska, zdobywając 2013 pkt.