Tenisistki stołowe Bebetto AZS UJD Częstochowa pokonały 18 września przed własną publicznością 3:1 Start Spalona Mleczarnia Nadarzyn.

Piątkowy mecz w hali Akademickiego Centrum Sportu rozpoczął się od zwycięstwa Tetiany Bilenko, która w trzech setach pokonała byłą zawodniczkę AZS Częstochowa, Katarzynę Ślifirczyk.

Najwięcej emocji przyniósł drugi pojedynek, w którym  Roksana Załomska zrewanżowała się za porażkę w ubiegłym sezonie Dominice Wołowiec. Przegrywała 0:2 w setach, by ostatecznie pokonać swoją  rywalkę 3:2.

W trzeciej grze Sandra Wabik uległa 1:3 aktualnej wicemistrzyni Polski w grze pojedynczej Paulinie Krzysiek.

Przy stanie 2:1 dla AZS zmierzyły się ze sobą grające defensywnie Tetiana Bilenko i Dominika Wołowiec. Niezawodna Bilenko od początku kontrolowała mecz, zwyciężyła 3:0 i tym samym Bebetto ma na koncie już dwie wygrane.

Częstochowianki z kompletem dwóch zwycięstw prowadzą w tabeli. Kolejny mecz Bebetto rozegra w piątek, 25 września. Częstochowianki zmierzą się przed własna publicznością z AZS PWSiP Łomża.

Bebetto AZS UJD Częstochowa – Start Spalona Mleczarnia Nadarzyn 3:1

Wyniki gier: Tetiana Bilenko – Katarzyna Ślifirczyk 3:0 (11:3, 11:3, 11:3), Roksana Załomska – Dominik Wołowiec 3:2 (11:13, 4:11, 11:5, 11:8, 11:9), Sandra Wabik – Paulina Krzysiek 1:3 (7:11, 5:11, 11:8, 11:13), Tetiana Bilenko – Dominik Wołowiec 3:0 (11:9, 11:8, 11:5)