Tenisistki stołowe Bebetto AZS UJD nie zwalniają tempa. W miniony piątek pokonały u siebie 3:2 AZS PWSiP Metal-Technik Łomża, a w niedzielę wygrały na wyjeździe 3:0 z GOSRiT  Energa Mar- Bruk Luzino. Podopieczne Joanna Narkiewicz mają już na swoim koncie cztery z rzędu zwycięstwa w ekstraklasie.

Mecz z Łomżą okazał się bardzo trudny. W pierwszym pojedynku liderka częstochowskiego zespołu Tetiana Bilenko bez problemów pokonała Annę Zielińską 3:0. Najwięcej emocji przyniosło drugie starcie. Roksana Załomska po pięciosetowej rozgrywce uległa grającej stylem piórkowym Xia Zhao.  W kolejnym pojedynku Sandra Wabik nie sprostała doświadczonej Marcie Smętek. Co ciekawe, w trzecim secie Sandra przy stanie 0:2 doprowadziła do wyniku 9:3, ale nie wykorzystała swojej szansy i ostatecznie przegrała do 9. W czwartej grze Tetiana Bilenko wygrała w czterech setach z Xiao Zhao. W decydującym starciu Roksana Załomska pokonała 3:0 Annę Zielińską.

Niedzielny mecz wyjazdowy z GOSRiT  Energa Mar- Bruk Luzino był łatwiejszy dla częstochowianek. W pierwszym pojedynku Roksana Załomska pokonała 3:1. W drugim starciu Tetiana Bilenko wygrała 3:0 z Katarzyną Płotką. Było to już siódme zwycięstwo Ukrainki w tym sezonie w ekstraklasie. W trzeciej grze po bardzo wyrównanym pojedynku Sandra Wabik pokonała 3:2 defensywnie grającą Nuriye Zhaludok.

Kolejny mecz akademiczki rozegrają w piątek, 2 października na własnym obiekcie z beniaminkiem esktraklasy JKTS Jastrzębie-Zdrój.

Bebetto AZS UJD Częstochowa – KU AZS PWSiP Metal-Technik Łomża 3:2

Wyniki gier: Tetiana Bilenko – Anna Zielińska 3:0 (11:4, 11:5, 11:5), Roksana Załomska – Xia Zhao 2:3 (6:11, 11:4, 4:11, 11:5, 7:11), Sandra Wabik – Marta Smętek 0:3 (7:11, 7:11, 9:11), Tetiana Bilenko – Xia Zhao 3:1 (11:5, 11:4, 7:11, 11:5), Roksana Załomska – Anna Zielińska 3:0 (11:8, 11:8, 11:3)

GOSRiT  Energa Mar- Bruk Luzino – Bebetto AZS UJD Częstochowa 0:3

Wyniki gier: Maja Miklaszewska – Roksana Załomska 1:3 (5:11, 7:11, 11:9, 4:11), Katarzyna Płotka – Tetiana Bilenko 0:3 (3:11, 3:11, 2:11), Nuriye Zhaludok – Sandra Wabik 2:3 (11:9, 6:11, 4:11, 11:8, 5:11)