Zespół Bebbetto AZS UJD zajął czwarte miejsce w przedwcześnie zakończonych z powodu epidemii koronawirusa rozgrywkach żeńskiej ekstraklasy. Ostatecznie jednak władze PZTS-u przyznały częstochowskiej drużynie brązowy medal.

Zgodnie z regulaminem Polskiego Związku Tenisa Stołowego zakwalifikowanie drużyny do fazy play-off gwarantuje co najmniej brązowy medal. Po rozegraniu 16 z 18 kolejek rundy zasadniczej Bebetto AZS UJD Częstochowa zajmowało czwarte miejsce. Ze względu na pandemię koronawirusa ekstraklasy jednak nie dokończono, a PZTS postanowił zakończyć rozgrywki. Tym samym częstochowska drużyna sklasyfikowana została tuż za podium. PZTS po interwencji władz Bebetto AZS-u UJD postanowił jednak przyznać zespołowi medal.

- Jeśli chodzi o klasyfikację przedwcześnie zakończonego sezonu, wychodząc naprzeciwko oczekiwaniom klubów, przyznaliśmy dwa srebrne medale dla AZS-u UE Wrocław i SKTS-u Sochaczew oraz brąz Bebetto AZS UJD Częstochowa wyjaśnił prezes PZTS Dariusz Szumacher.

Warto dodać, że medal został zdobyty w roku, w którym Częstochowa obchodzi 800-lecie swojej pisanej historii, AZS Częstochowa - 75-lecie istnienia, a Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza – 50-lecie istnienia.

Miejsce medalowe gwarantuje  Bebetto AZS UJD  udział w pucharze Europy w sezonie 2020/2021. Dotychczas  pingpongistki z Częstochowy rozegrały 46 spotkań pucharowych.