29 lutego w hali sportowej IV Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza odbędzie się spotkanie z jednym z najbardziej utytułowanych polskich lekkoatletów Marcinem Lewandowskim. Będzie ono połączone z premierą jego książki "Mój bieg".

Marcin Lewandowski to jeden z najlepszych biegaczy naszego globu, wielokrotny medalista Mistrzostw Europy i świata. Na spotkaniu będzie możliwość zadawania bezpośrednich pytań, zrobienia zdjęć pamiątkowych, wywiadów, oraz zakupu jego książki z autografem.

- Jestem biegaczem, a ta książka to nie jest moja biografia. Przeczytacie w niej o mnie, ale nie znajdziecie tanich historii z mojego życia. Poznacie coś dużo bardziej wartościowego – piękno sportu - mówi Marcin Lewandowski. -  Oglądając nas w telewizji, widzicie tylko ułamek tego świata. Pokazując Wam moją drogę, wierzę, że zobaczycie, że jest on nie tylko dużo bardziej złożony, lecz także o wiele wspanialszy. W wielu książkach sportowcy opisują, jak ciężko im było osiągnąć sukces lub z jakiego bagna musieli wyjść. U mnie tego nie będzie, bo nie o to chodzi, żeby książka pokazywała, jakie miałem szaleńcze życie. Ważne jest piękno sportu. Każdy znajdzie w nim coś wyjątkowego, trzeba jedynie umieć się tym cieszyć. Nie ma znaczenia, co trenujecie, ważne, żebyście się w tym spełniali, bo każdy sport ma swoje własne, niepowtarzalne piękno.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę