Reprezentantka częstochowskiej Straży Miejskiej wzięła udział w najbardziej ekstremalnym biegu w południowej Polsce Masters' Killer, który odbył się w Kotlarni. 21 km pokonał w 34-stopniowym upale. Na mecie na wiwat przywitał ją wystrzał z czołgu.

Impreza uznawana jest za najbardziej ekstremalny bieg w południowej Polsce i organizowana była przez jednostkę wojskową AGAT.

Trasa biegu to górki, strome piaszczyste podbiegi i zbiegi, piachy, woda i muł. Czasem woda do kolan, czasem woda do pasa. Bieg odbywał się przy ekstremalnie wysokiej temperaturze 34 stopni.

Reprezentantka częstochowskiej Straży Miejskiej Katarzyna Kotas mimo iż jest pracownikiem cywilnym to biegła w kategorii mundurowej, którą ukończyła na 5. miejscu. Co najważniejsze, bieg ukończyła limicie regulaminowego czasu.