Wydarzenie zorganizowało Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 43 we współpracy z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta. W imprezie dzieciakom towarzyszyli opiekunowie oraz sponsorzy wspierający inicjatywę.
Program obejmował różnorodne konkurencje sportowe i rekreacyjne. Uczestnicy mogli spróbować swoich sił m.in. w tenisie ziemnym, kręglach, rzutach do celu oraz zabawach z chustą terapeutyczną i piłeczkami. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także dmuchańce. Każdy uczestnik miał możliwość aktywnego udziału w wybranych formach ruchu.
Spotkanie rozpoczęło się wspólną rozgrzewką w formie zumby. W trakcie wydarzenia zaprezentowano również pokaz gry w tenisa ziemnego. Oprawę muzyczną zapewnili didżej i prowadzący, którzy czuwali nad przebiegiem imprezy.
Dla opiekunów przygotowano loterię fantową. Dzieci otrzymały upominki.
Paraolimpiada przebiegała w atmosferze współpracy i dobrej zabawy. Organizatorzy podkreślają, że jego celem było wspólne spędzenie czasu, integracja oraz promowanie aktywności ruchowej wśród dzieci.
fot. Grzegorz Skowronek/UM