22-letni Brazylijczyk Adriano Amorim na na zasadzie transferu definitywnego dołączył do Rakowa Częstochowa. Jego kontakt będzie obowiązywał do 30 czerwca 2028 roku z opcją przedłużenia o rok. 

Amorim urodził się 15 lutego 2002 roku w Brasilii. Jest wychowankiem klubu Osvaldo Cruz. W 2020 roku przeszedł do Coimbry, a 2 lata później spędził okres na wypożyczeniu w Villa Nova AC. W ostatnich dwóch sezonach grał w ramach transferu czasowego w portugalskim Leixões; najpierw reprezentował zespół U-23, a w ostatniej kampanii rozegrał 40 spotkań dla pierwszej drużyny (34 w II lidze portugalskiej, 3 w Pucharze Ligi Portugalskiej i 3 w Pucharze Portugalii).

- Witamy Adriano Amorima w naszym klubie! W trakcie swojego pierwszego sezonu w zawodowej piłce przykuł naszą uwagę swoimi umiejętnościami. Adriano jest nie tylko obdarzony dobrą techniką i dynamiką, ale także posiada prawdziwą chęć do pracy i walki za zespół. Tym transferem wyznaczamy naszą jasną linię DNA. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jak Adriano stawia kolejne kroki w rozwoju w naszym klubie - przyznaje dyrektor sportowy Rakowa, Samuel Cárdenas.

Adriano jest już w Arłamowie, gdzie dołączył do treningów z drużyną.

fot. www.rakow.com

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę