Ponad 200 uczennic i uczniów częstochowskich szkół wzięło udział w zawodach pływackich "Umiem pływać", które odbyły się 5 czerwca na pływalni krytej Miejskiego Domu Kultury.

5 czerwca w MDK przy ul. Łukasińskiego odbyły się zawody zorganizowane w ramach Powszechnej Nauki Pływania ,,Umiem pływać", w których wzięło udział ponad 200 uczennic i uczniów z klas III i IV. Organizatorem imprezy był Wydział Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3.

Zadaniem uczestników było przepłynięcie basenu na dystansie 25 metrów stylem grzbietowym, kolejne 25 metrów stylem dowolnym oraz udział w sztafetach szkolnych. Na zwycięzców czekały pamiątkowe medale, nagrody i dyplomy.

Zajęcia sportowe realizowane w ramach programu Powszechnej Nauki Pływania to przede wszystkim nauka podstawowych umiejętności pływania, jak też możliwość rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej. Uczestnictwo w programie jest także zachętą do ruchu i systematycznego uprawiania sportu oraz prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę