Krono-Plast Włókniarz Częstochowa w rozpoczynającej się rundzie rewanżowej PGE Ekstraligi zmierzy się w piątek, 7 czerwca przed własną publicznością z Fogo Unią Leszno.

W pierwszym spotkaniu obu drużyn, które odbyło się na Stadionie im. Alfreda Smoczyka, minimalnie lepsi okazali się gospodarze, wygrywając 47:43. Liderem częstochowskiej drużyny był wówczas Leon Madsen, zdobywca 16 punktów. Po stronie leszczyńskiej Unii najlepszy okazał się Janusz Kołodziej (13 pkt). Najprawdopodobniej w rewanżu na Krono-Plast Arenie drużyna Rafała Okoniewskiego będzie musiała radzić sobie bez tego zawodnika. Kołodziej miał w tym tygodniu odbyć pierwszy trening po kontuzji, jednak jak sam stwierdził, są niewielkie szanse, aby mógł wystąpić w piątek w Częstochowie.

Ekipa Janusza Ślączki odniosła ostatnio dwa zwycięstwa na Krono-Plast Arenie i z pewnością będzie chciała podtrzymać tę passę i w dwumeczu zgarnąć także punkt bonusowy.

Szkoleniowiec "lwów" nie zdecydował się na większe roszady w składzie względem poprzednich spotkań. Jedyna zmiana dotyczy formacji młodzieżowej. Pod numerem 14 zobaczymy Szymona Ludwiczaka, a z “piętnastką” desygnowany został Igor Nabiałkowski. Trener Włókniarza nie mógł skorzystać z Kacpra Halkiewicza, który wciąż leczy uraz obojczyka.

Piątkowy mecz rozpocznie się o godz. 20.30. Bezpośrednią transmisję ze spotkania przeprowadzi stacja Eleven Sports 1.

Awizowane składy:

Fogo Unia Leszno
1. Andzejs Lebedevs
2. Janusz Kołodziej
3. Bartosz Smektała
4. Keynan Rew
5. Grzegorz Zengota
6. Hubert Jabłoński
7. Antoni Mencel

Krono-Plast Włókniarz Częstochowa
9. Mikkel Michelsen
10. Maksym Drabik
11. Kacper Woryna
12. Mads Hansen
13. Leon Madsen
14. Szymon Ludwiczak
15. Igor Nabiałkowski

fot. Grzegorz Misiak

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę