Przed wtorkowym meczem Krono-Plast Włókniarza Częstochowa z KS Apatorem Toruń doszło do wzruszającego wydarzenia. Przed oficjalną prezentacją na torze pojawili się podopieczni Fundacji Oczami Brata, aby razem z zawodnikami "lwów" zrobić sobie wspólne zdjęcie.

Powodem wizyty podopiecznych Fundacji Oczami Brata na wtorkowym meczu był obchodzony 5 maja Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Klub żużlowy Włókniarz Częstochowa w 2023 roku nawiązał współpracę z Fundacją Oczami Brata, podzielając wartości i cele, jakie tej organizacji przyświecają. Częstochowski Włókniarz w przeszłości włączał się w liczne akcje charytatywne, mające na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na codzienne problemy osób z niepełnosprawnościami.

- Jesteśmy dumni z faktu, że mogliśmy gościć podopiecznych Fundacji Oczami Brata, którzy po części oficjalnej prezentacji zasiedli na trybunach stadionu Krono-Plast Arena, aby ramię w ramię, wspólnie z pozostałymi kibicami, wspierać Włókniarz Częstochowa w walce o ligowe zwycięstwo — w myśl zasady, że wszyscy jesteśmy równi, a niepełnosprawność w życiu codziennym nigdy nie powinna być traktowana jak przeszkoda lub problem - przekazał częstochowski klub.

fot. Grzegorz Misiak

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę