W piątek, 31 maja na Krono-Plast Arenie w Częstochowie odbędzie się spotkanie 7. rundy PGE Ekstraligi, w którym Krono-Plast Włókniarz zmierzy się z osłabionym ZOOleszcz GKM-em Grudziądz.

Drużyna Roberta Kościechy przyjedzie do Częstochowy bez swojego lidera Jasona Doyle'a, który leczy kontuzję. Stosowane za niego będzie zastępstwo zawodnika. Podobnie było w ostatniej kolejce, kiedy GKM podejmował na własnym torze KS Apatora Toruń, któremu wydarł zwycięstwo. 

Kibice częstochowskiego Włókniarza aż do 28 maja musieli czekać na pierwsze w tym sezonie zwycięstwo swojej drużyny. Podopieczni Janusza Ślączki na własnym obiekcie pokonali "toruńskie "anioły" 50:40. Liderem gospodarzy był kapitan Leon Madsen. Dobry mecz odjechał Maksym Drabik.

"Biało-zieloni" będą faworytem piątkowego spotkania przeciwko osłabionemu GKM-owi Grudziądz. Każdy inny wynik jak ich zwycięstwo będzie sporą niespodzianką.

Szkoleniowiec "lwów" w awizowanym składzie nie dokonał żadnych roszad, stawiając na sprawdzone zestawienie. We meczu nie wystąpi Kacper Halkiewicz, który złamał podczas finału turnieju o Srebrny Kask w Grudziądzu.

Początek spotkania o godz. 20.30. Transmisję na żywo przeprowadzi Stacja Eleven Sports 1.

Awizowane składy:

ZOOleszcz GKM Grudziądz
1. Max Fricke
2. Jason Doyle
3. Kacper Pludra
4. Jaimon Lidsey
5. Vadim Tarasenko
6. Kacper Łobodziński
7. Kevin Małkiewicz

KRONO-PLAST Włókniarz Częstochowa
9. Mikkel Michelsen
10. Maksym Drabik
11. Kacper Woryna
12. Mads Hansen
13. Leon Madsen
14. Igor Nabiałkowski
15. Kajetan Kupiec

fot. Grzegorz Misiak

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę