W najbliższą niedzielę, 17 września Tauron Włókniarz Częstochowie w pierwszym meczu o brązowy medal zmierzy się na wyjeździe z For Nature Solutions KS Apatorem Toruń.

Drugi rok z rzędu obie drużyny rozstrzygną między sobą kwestię brązowych medali Drużynowych Mistrzostw Polski. Przypomnijmy, że w sezonie 2022 częstochowianie przegrali w Toruniu 44:46, a w rewanżu rozgromili rywali 59:31 i stanęli na najniższym stopniu podium DMP. Gdyby dodać do tego, że w tym roku Włókniarz pokonał już dwukrotnie Apatora (46:44 na wyjeździe i 49:41 u siebie), to można by wskazać go jako faworyta meczów o brązowy medal. Problem w tym, że w dwóch ostatnich spotkaniach półfinałowych częstochowianie byli tylko tłem dla Motoru Lublin. Z taką dyspozycją będzie im bardzo ciężko w starciach torunianami. Tym bardziej, że drużyna Jana Ząbika z pewnością zrobi wszystko, aby zrewanżować się ekipie Lecha Kędziory za poprzedni sezon.

Do niedzielnego meczu część żużlowców Włókniarza przygotowywała się w środę i czwartek na Motoarenie w Łodzi, która jest zbliżona do toru w Toruniu. Sporo okrążeń zrobili Kacper Woryna, Jakub Miśkowiak i juniorzy.

W awizowanym składzie "lwów" na niedzielny pojedynek trener Lech Kędziora zamienił numerami startowymi swoich liderów - Leona Madsena i Mikkela Michelsena. Franciszka Karczewskiego zastąpi natomiast Kajetan Kupiec.

Początek spotkania o godz. 16.30.

Awizowane składy:

Tauron Włókniarz Częstochowa
1. Leon Madsen
2. Jakub Miśkowiak
3. Kacper Woryna
4. Maksym Drabik
5. Mikkel Michelsen
6. Kajetan Kupiec
7. Kacper Halkiewicz

For Nature Solutions KS Apator Toruń
9. Patryk Dudek
10. Wiktor Lampart
11. Robert Lambert
12. Paweł Przedpełski
13. Emil Sajfutdinow
14. Oskar Rumiński
15. Mateusz Affelt

fot. Grzegorz Misiak

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę