W niedzielę, 3 września na boiskach przy bulwarach Galerii Jurajskiej rozegrano III Otwarte Mistrzostwa Częstochowy w siatkówce plażowej Jurajska Open 40+.

Nad przygotowaniem i przeprowadzeniem zawodów czuwała Organizacja Środowiskowa AZS wspólnie z Galerią Jurajską, czyli gospodarzem siatkarskich boisk tuż nad Wartą.

Przez cały dzień rywalizowało ze sobą 12 par, wśród których były i takie spoza województwa śląskiego. Frekwencja publiczności była – jak to zwykle podczas tych częstochowskich rozgrywek – bez zarzutu.

Profesjonalnie przygotowane boiska, medale, upominki, słodki poczęstunek i obiad – wszystko to atuty turniejów organizowanych przy Galerii Jurajskiej. Najlepsza czwórka mistrzostw walczyła o nagrody wartości blisko 3 tys. zł , statuetki okolicznościowe, upominki z naszego miasta, dyplomy no i – oczywiście – jak najwyższe miejsce na podium. Sędziowała czołówka częstochowskich speców od siatkarskich rozgrywek – w kolejności alfabetycznej: Marcin Dobrzański, Artur Kucharski, Przemysław Rychlewski oraz Zbigniew Warmuz.  

Cieszę się, że nasze turnieje mają bardzo dobrą renomę w Polsce, a zawodnicy, bez względu na miejsce zajęte w turnieju, wyjeżdżają od nas uśmiechnięci i zadowoleni komentuje sędzia Marcin Dobrzański. –  Jako osobie mocno zaangażowanej w organizację tego wydarzenia, miło mi jest czytać pochlebne opinie w mediach społecznościowych i usłyszeć dobre słowo z ust doświadczonych graczy. Jest to oczywiście także mocno mobilizujące do działań w kolejnych latach – dodaje Dobrzański, sugerując wyraźnie, że przed podobnymi rozgrywkami w Częstochowie rysuje się długa i pomyślna przyszłość.

Ze strony samorządu miasta zawodnikom gratulowali zastępca prezydenta Częstochowy Piotr Grzybowski oraz naczelnik miejskiego Wydziału Kultury i Sportu Robert Jasiak. Ze strony Galerii Jurajskiej nagrody wręczała jej dyrektor ds. marketingu Violetta Dziubin-Łuszczyk.

A oto klasyfikacja końcowa III Otwartych Mistrzostwa Częstochowy w siatkówce plażowej Jurajska Open 40+ (i miasta, z których przyjechali poszczególni zawodnicy):

    1. Piotr Kłaczek / Grzegorz Łakomy – Łódź/Gliwice
    2. Tomasz Mrózek / Rafał Stemplewski – Żywiec/Żywiec
    3. Radosław Dorobisz / Arkadiusz Łokociejewski – Żarki/Gliwice
    4. Aleksander Gwizdała / Marek Kucharski – Gliwice/Nysa
    5. Robert Ladorudzki / Łukasz Zieliński – Gałkowice/Gałkowice
    5. Rafał Mikołajczyk / Sebastian Paluszkiewicz – Tarnowskie Góry/Mysłowice
    7. Łukasz Burzyński / Przemysław Miodek – Częstochowa/Częstochowa
    7. Tomasz Eberhard / Józef Gusta – Gliwice/Opole
    9. Mariusz Krawczyk / Rafał Nowak – Częstochowa/Częstochowa
    9. Robert Szczerbaniuk / Przemysław Masio – Częstochowa/Częstochowa
    9. Sebastian Siwek / Michał Stolarski – Częstochowa/Częstochowa
    9. Jacek Gawroński / Krzysztof Stęplewski – Częstochowa/Częstochowa

fot. Artur Kucharski

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę