Miasto ogłosiło wyniki przetargu na realizacji drugiego etapu rozbudowy stadionu Rakowa Częstochowa.

W przetargu wpłynęło pięć ofert, z czego jedna została odrzucona. Najkorzystniejszą z kwotą 16 mln 758 tys. zł złożyła firma AMB Budownictwo Krzysztof Prokop z Koziej Wsi.

Inwestycja ma poprawić infrastrukturę okołostadionową, w tym warunki treningu i regeneracji zawodników. To projekt uzgodniony wcześniej z klubem. Miasto ma zabezpieczony wkład własny oraz prawomocne pozwolenie na budowę. Inwestycja ma zostać dofinansowana ze środków ministerialnych.

Zakres prac obejmuje m.in. budowę nowych podgrzewanych boisk treningowych wraz niezbędną infrastrukturą (oświetlenie, system nawadniający ze zraszaczami, system odwadniający oraz system ogrzewania murawy), rozbudowę dwukondygnacyjnego budynku klubowego o część regeneracyjno-rehabilitacyjną i sale treningowo-dydaktyczne wraz z remontem sali gimnastycznej i części istniejących pomieszczeń, nadbudowę budynku klubowego o dodatkową kondygnację (część szkoleniowa z zapleczem socjalnym i sanitarnym) oraz zagospodarowanie terenu wraz z niezbędną infrastrukturą i ciągami komunikacyjnymi.

Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał 16 miesięcy na realizację zadania od dnia podpisania umowy. Inwestycja musi zostać wykonana do 15 listopada 2024 roku.

fot. Łukasz Kolewiński

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę