Drużyna Włókniarza rozpoczęła w środę, 8 marca obóz integracyjny. Zgrupowanie, które odbywa się w Częstochowie, potrwa do niedzieli, a  jego zwieńczeniem będzie "Live Cooking – żużel od kuchni!"

Zawodnicy zostali zakwaterowaniu w Hotelu Arche. Po obiedzie, któremu towarzyszyły rozmowy o przygotowaniach do nadchodzącego sezonu, wyruszyli w częstochowskie Aleje, gdzie z okazji Dnia Kobiet rozdawali kwiaty.  Nie zabrakło również czasu na wspólne "selfie" z fanami, czy krótką pogawędkę. Działacze Włókniarza uspokajają wszystkich kibiców martwiących się o obecność kapitana – Leona Madsena. Duńczyk z powodów logistycznych dołączył do zespołu w godzinach wieczornych.

Po wręczeniu kwiatów częstochowiankom żużlowcy wrócili do hotelu, gdzie czekała już na nich kolacja. Podobnie jak przy obiedzie, tak i tutaj nie zabrakło licznych i żywiołowych rozmów o "czarnym sporcie". Po posiłku udali się do strefy saun, gdzie mogły odpocząć przed licznymi atrakcjami, które czekają na nich w czwartek.

9 marca w pobliskim Olsztynie obędzie się "Speedway z lotką!" Będzie to niepowtarzalna okazja do zobaczenia tego, jak żużlowcy radzą sobie w zyskującej ogromną popularność dyscyplinie, jaką jest badminton. Trening w debla zostanie zorganizowany przez klub ULKS "Lotka", a całe wydarzenie odbędzie się w Hali Sportowej GOSiR (Olsztyn k. Częstochowy, ulica Zielona 68), w godzinach 16-18. Dla kibiców wstęp wolny.

fot. Grzegorz Misiak

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę