Młodzi lekkoatleci CKS Budowlani zdobyli 11 medali podczas Halowych Mistrzostw Województwa Śląskiego, które odbyły się w Raciborzu.

Najpierw rywalizowali młodzicy. W kategorii wiekowej U16 doskonale zaprezentował się Filip Labocha, który w pchnięciu kulą uzyskał doskonały wynik – 13,12 m (rekord życiowy – jeden z najlepszych w tym roku w Polsce), zdobywając złoty medal. Brązowy medal w tej kategorii wywalczyła Łucja Waszczyk, która również w konkursie pchnięcia kulą uzyskała 8,75 m (rek. życiowy).

Dwa złote medale w kategorii U14 zdobyły: Emila Majewska (bieg na dystansie 300 m - 46, 02 sek. - rek. życiowy) oraz Emilia Osadnik (bieg na dystansie 600 m - 1:48, 21 min.). Srebrny medal w skoku w dal z wynikiem 4,52 m zdobyła Hanna Borkowska, która wywalczyła również brąz w biegu na 60 m przez płotki (10,72 sek. - rek. życiowy). Na najniższym stopniu podium stanęli także: Amelia Młynarczyk (bieg na 60 m – 8,49 sek.) oraz Dominik Kozieł (bieg na 60 m – 8,35 sek.).

W kategorii U12 doskonale zaprezentował się Nikodem Trąbczyński, który wywalczył dwa złote medale, najpierw w skoku dal (4,09 m), a potem w skoku wzwyż (125 cm). Brązowy medal w biegu na 300 m zdobył z kolei Jakub Osowski (53, 10 sek.)

W mistrzostwach wielu zawodników CKS zajmowało jeszcze miejsca tuż za podium, w czołowych ósemkach, ustanawiają rekordy życiowe.

Lekkoatleci Budowlanych zakończyli tym startem bardzo udany sezon halowy, w których wywalczyli 35 medali mistrzostw województwa oraz 2 medale mistrzostw Polski.Teraz czekają ich przygotowania do startów przełajowych oraz do sezonu letniego.