Reprezentant CKS Budowlani Jakub Jelonek został mistrzem Polski w chodzie sportowym na nowym olimpijskim dystansie 35 kilometrów.

Mistrzostwa Polski w międzynarodowej obsadzie odbyły się w Dudincach na Słowacji, gdzie tradycyjnie corocznie spotykają się najlepsi chodziarze wielu krajów. Oczy kibiców zwrócone był w kierunku Dawida Tomali i Łukasza Niedziałka. Obaj panowie byli w kadrze na Igrzyska Olimpijskie 2020 w Tokio. Tomala w chodzie na 50 km zdobył tam złoto, natomiast Niedziałek startował na dystansie 20 km. To właśnie ci zawodnicy narzucali bardzo mocne tempo w pierwszej części dystansu. Jednak po 25 km najpierw Tomala, a następnie Niedziałek nie wytrzymali trudów współzawodnictwa, wycofując się z rywalizacji. Zawodnik Budowlanych bardzo umiejętnie rozłożył siły na całym dystansie i właśnie po 25 km praktycznie rozstrzygnęły się losy złotego medalu. Ostatecznie minął metę w czasie 2 godz. 37 min, 32 sek. Drugie miejsce zajął mający podwójne obywatelstwo – polskie i tunezyjskie – Maher Ben Hilma (2:43:38). Brązowy medal wywalczył Mateusz Nowak – 2:45.19.

Jelonek powtórzył tym samym swój sukces z 2018 roku, kiedy to wywalczył złoty medal, ale wówczas jeszcze na dystansie 50 km.