Częstochowski Włókniarz w bardzo podobnym składzie jak w minionym sezonie przystąpi do przyszłorocznych rozgrywek U-24 Ekstraliga.

Rozgrywki U-24 Ekstraliga wystartowały w sezonie 2022. Dla częstochowskiego Włókniarza nie było one zbyt udane, a to ze względu na fakt, że w drużynie zabrakło Jakuba Miśkowiaka i Mateusza Świdnickiego. Na przeszkodzie stanął regulamin. Obaj zawodnicy mieli zbyt wysokie średnie biegopunktowe w miniony sezonie PGE Ekstraligi. Liderem Włókniarza był wówczas Jonas Jeppesen.

Kadra U-24 Włókniarza Częstochowa na nadchodzący sezon jest już gotowa. - Nie doszło w naszym składzie do żadnej rewolucji, a w zdecydowanej większości szansę na jazdę w prestiżowych rozgrywkach otrzymają ci sami zawodnicy. Bogatsi o doświadczenie zdobyte na polskich torach z pewnością dadzą z siebie wszystko, aby Włókniarz z powodzeniem walczył o wysokie cele - przekonują włodarze częstochowskiego klubu.

Niezmiennie rolę trenera i opiekuna kadry do 24. roku życia pełnił będzie Józef Kafel.

Kadrę Włókniarza na rozgrywki U-24 tworzą: Kacper Halkiewicz, Kajetan Kupiec, Franciszek Karczewski, Bartosz Śmigielski, Szymon Wolski, Mitchell Cluff, Jordan Jenkins, Andrij Rozaliuk, Anton Karlsson, Sam Hagon, Espen Sola.

fot. Włókniarz Częstochowa

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę